Klimatyzacje

Klimatyzacje

Dla domu i firmy

Nieznośne upały nie są domeną jedynie krajów południowych. Coraz częściej również w Polsce temperatury sięgają powyżej 30, a nawet 35 stopni Celsjusza. Jak temu zapobiec i korzystać z domowego zacisza w komfortowych warunkach? Odpowiedzią są systemy klimatyzacji dla domów i firm. Sprawdź, dlaczego jest to dobry pomysł i jak możesz je zasilać alternatywnie.

Klimatyzacja domowa a jakość powietrza

Jeszcze do niedawna klimatyzacja była traktowana jak luksus. Można ją było spotkać w hotelach, miejscach handlowych i usługowych. Teraz koszt montażu takich urządzeń znacznie spadł, a wybór stylowych klimatyzatorów jest na tyle szeroki, że nie ma kłopotu z ich dopasowaniem do aury wnętrza.

klimatyzacje sprzedaż i montaż

Pierwszą korzyścią, jaka przychodzi do głowy to schładzanie powietrza, które następuje przy działaniu klimatyzacji. To jednak niejedyny plus takiego systemu. Poza szybkim wyregulowaniem temperatury klimatyzator bardzo dobrze sprawdza się w roli sprzętu wyłapującego zanieczyszczenia. Wbudowany w jego wnętrze filtr bardzo dobrze radzi sobie z pyłem i kurzem w otoczeniu i uprzyjemnia przebywanie w chłodnym pomieszczeniu. To dobra informacja szczególnie dla osób wrażliwych, takich jak astmatycy i alergicy, ale też rodziców z małymi dziećmi i właścicieli zwierząt domowych.

Co więcej, systemy klimatyzacji dla domów instalowane przez nas są bezpieczne dla zdrowia. Kluczowy jest sposób montażu i eksploatacja urządzeń.

Dlaczego inwestować w klimatyzacje dla firmy?

Efektywność pracowników w dużej mierze zależy od warunków wewnątrz pomieszczeń. Nieznośny upał obniża wydajność i pogarsza samopoczucie, a to przekłada się na załogę. Wybierając klimatyzacje dla firmy, wpływasz nie tylko na komfort pracy, ale też klientów, zapewniając wszystkim przebywającym wewnątrz osobom właściwe warunki. Klimatyzatory są montowane obecnie w ogromnej większości pomieszczeń biurowych, handlowych, usługowych i produkcyjnych. To standard w miejscach aktywności fizycznej, SPA, gabinetach kosmetycznych i fryzjerskich.

Jak alternatywnie zasilać domową klimatyzację?

Oczywiście klimatyzatory do działania potrzebują m.in. prądu elektrycznego. Najczęściej pochodzi on z sieci elektrycznej od zewnętrznego dostawcy. Świetnym pomysłem, który stosowany jest wśród mieszkańców domów prywatnych i nie tylko, jest montaż instalacji fotowoltaicznej. Nie zawsze chodzi o to, by zasilać nią jedynie klimatyzację, ale też inne urządzenia. W ten sposób do pomieszczenia trafia darmowy chłód, który paradoksalnie zasilany jest ze słońca.

Zamów bezpłatną wycenę!

Korzyści z posiadania klimatyzacji są niezaprzeczalne. Jeżeli chcesz z niej skorzystać i odczuć różnicę w swoim domu – zadzwoń!